High school sports teams finished a strong fall season with awards presented to athletes during a ceremony at the senior high school’s PAC Center on Dec. 1. The following is a list of team and individual sports awards.

Boys and girls cross-country, field hockey, football, gymnastics, boys and girls soccer, girls swimming, and boys and girls volleyball teams were named Scholar-Athlete teams for having acquired a combined grade point average of 90 percent or more during the season.  

The following students received varsity awards for most valuable player and sportsmanship.

SPORT MVP SPORTSMANSHIP
CHEERLEADING Jessica Pacella
Kali Benvenuto
CROSS-COUNTRY (BOYS) Liam O’Sullivan David Zimmerer
CROSS-COUNTRY (GIRLS) Melissa Riback Alexa Pulizzi
FIELD HOCKEY Allison Gernavage Jacqueline Goode
FOOTBALL Nicholas Gilley Taylor Shannon
GOLF (BOYS) Robert Aguanno Kevin Kolb
GYMNASTICS Jacquline Schrom Alyson Rebehn
SOCCER (BOYS) Matthew Esposito Peter Agostinello
SOCCER (GIRLS) Noela Franco Erin Kenney
SWIMMING (GIRLS) Daria DelMonico Taylor McIntosh
TENNIS (GIRLS) Winnie Wong Anna Coll
VOLLEYBALL (GIRLS) Julie Susnow Carolyn Armstrong
VOLLEYBALL (BOYS)
Sage Chasen Eric Donohue
Individual Awards:

Boys Cross-County:
Liam O’Sullivan – All-League (Second team)

Girls Cross-Country:
Tara Hauff – All-League and All-Division
Melissa Riback – All-League

Field Hockey:
Allison Gernavage – All-Conference Goalkeeper
Jackie Goode – All-Division
Alexandra Koopman – All-Division
Kiera Layden – All-Conference
Samantha Ruic – All-Conference

Football:
Jon Flores – All-Division (Second team)
Nicholas Gilley – All-Division (First team)
Stanley Polynice – All-Division (Second team)
Devon Smith-Martin – All-Division (Second team)
Elijah Wiegand – All-Division (First team)

Boys Golf:
Robert Aguanno – Section XI qualifier
Kevin Kolb – Section XI qualifier

Gymnastics:
Grace Glennon – All-League (bars, beam & floor) and All-County (vault)
Victoria Kilfeather – All-League (vault, beam, bars & floor) and first place all around (Coaches Invitational)
Marta Rafalko – Scholar-Athlete
Alyson Rebehn – First-place bars (Coaches Invitational)
Hailey Santana – All-League (vault, beam & bars)
Jacqueline Schrom – All-League (bars and floor) and All-County (beam and vault)

Girls Soccer:
Noela Franco – All-Conference
RaeAnne Guglielmo – All-League

Boys Soccer:
Matthew Esposito – All-League
Vincenzo Quintalino – Academic All-County
Anthony Vasquez – All-Conference

Tennis:
Michelle Chen – All-League
Winnie Wong – All-League